//Marzenna Bajeńska

Marzenna Bajeńska

TRENER, COACH

Doświadczenie

Absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej Wydziału Wychowania Muzycznego, Uniwersytetu Warszawskiego Terapii Pedagogicznej, Akademii Leona Koźmińskiego Zarządzanie Oświatą, Poradnictwa Zawodowego na Wyższej Szkole Menedżerskiej.
Ukończyła Szkołę Trenerów Metrum. Certyfikowany coach CoachWise™, posiada certyfikat trenerski amerykańskiego programu R. Boles’a „Spadochron” (program dla osób zmieniających zawód, planujących karierę, poszukujących pracy).
Uczestniczyła w 5 programach coachingowych w Coaching Center: „CoachWise Essentials” (program akredytowany przy ICF; prowadzenie: Bev Knox, MCC oraz Elisabeth Woodbridge, PCC) „CoachWise Equipped™” (program akredytowany przy ICF; prowadzenie: Elisabeth Woodbridge, PCC, Anna Pyrek, PCC)’. Group CoachWise, Coaching Essentials™”, „Trine trainer CoachWise Essentials™”. Obecnie jest w programie „CoachWise Coaching Proficiency™” przygotowującym do akredytacji na PCC.

Przygotowała i była kierownikiem merytorycznym na pierwszych w Polsce studiach podyplomowych „Coaching i Mentoring w Edukacji i Organizacjach Społecznych” na licencji CoachWise™ z akredytowanymi godzinami przygotowującymi do akredytacji na ACC w ICF przy WSP im. J. Korczaka w Warszawie.

W ramach projektu systemowego: „Przygotowanie pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej do awansu zawodowego” była autorką studiów podyplomowych na WSP im. J. Korczaka – „Coaching” i dzięki jej determinacji i zaangażowaniu zespołu Adeptusa i Coaching Center – 135 osób zdobyło umiejętności coachingowe.

Dla absolwentów studiów coachingowych i kursów opartych o metodologię CoachWise™ umożliwiła kontynuację edukacji coachingowej na pierwszym w Polsce „Studium Zawodowym-Superwizja i Coaching w Usługach Społecznych i Edukacji” organizowanym w Akademii Szkoleń i Coachingu Adeptus przygotowującymi do akredytacji na ACC w ICF (na licencji Coaching Center).

Prowadziła pierwsze akredytowane kursy w ICF dla edukacji „Lider Edukacji i NGO Coachem” na licencji CoachWise™ – około 300 nauczycieli i pracowników NGO poznało podstawy coachingu.

Uczestniczyła w programie Youth Business Poland jako mentor coach, przeznaczając swój czas społecznie na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami.

Uczestniczka Scrum Days jako coach
Posiada ponad 20- letnie doświadczenie:

• w pracy z klientami korporacyjnymi, menadżerami, przedsiębiorcami
  • w pracy w klientami z obszaru edukacji i administracji
  • w pracy z klientami indywidualnymi ( ponad 800 godzin coachingu indywidualnego, doradztwa oraz mentoringu)
  • specjalizuje się w prowadzeniu telekonferencji metodą coachingu grupowego
  • Od 15 lat wspiera ludzi dorosłych w procesie uczenia,

posiada ponad 7 tysięcy godzin szkoleniowych w obszarach takich jak:

• komunikacja, prezentacja i wystąpienia publiczne
  • rozwiązywanie konfliktów
  • obsługa klienta
  • planowanie i wprowadzanie zmian w zespole
  • budowanie strategii organizacji
  • ewaluacja w zarządzaniu projektem
  • warsztaty poszukiwania talentów i przygotowania sukcesji w organizacji,
  • warsztaty planowania i wprowadzania zmian w karierze zawodowej,
  • budowanie relacji partnerskich w zespole,
  • warsztaty coachingowego stylu zarządzania zespołem
  • Firmy, dla których szkoli inwestują w postawy przywódcze wśród swoich pracowników, proaktywność oraz kulturę organizacyjną nastawioną na współpracę, zaangażowanie i wyniki. Specjalizuje się w budowaniu efektywnych zespołów oraz kształtowaniu postaw liderskich opartych na współpracy, zaangażowaniu, odpowiedzialności, proaktywności.

Pracowała dla takich klientów jak: Polska Telefonia Cyfrowa Era, Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny, Wyższa Szkoła Zarządzania w Katowicach, Wojskowa Akademia Techniczna, w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Instytut Kształcenia Nauczycieli Ekotur w Warszawie, Coaching House w Warszawie, Starostwa i Urzędy Gmin, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, Fundacja Instytut Innowacji w Warszawie, Biura Edukacji w Warszawie, Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie, w Gorzowie, w Zielonej Górze.